Silny ból uda i wynik RTG

Badanie tyczy się prawego uda. Niesamowity ból uda, i po zrobieniu prześwietlenia opis zdjęcia brzmi tak: RTG k udowej prawej- bóle mięśniowe. W ok 1/2 uda w części centralnej zwiewne zageszczenie/zwapnienie moga odpowiadac enchondroma w weryfikacji w TK. po za tym zobrazowany odcinek k udowej bez zmian. Co to wszystko znaczy? to coś poważnego ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Enchondroma to chrzęstniak śródkostny, czyli zmiana łagodna. Tak jak napisano w wyniku, wskazane jest jednak wykonanie tomografii komputerowej w celu potwierdzenia diagnozy.