Zniesienie fizjologicznej lordozy i silny ból kręgosłupa

Witam mam 37 lat od dłuższego czasu mam bóle kręgosłupa i to dość śilne zrobiłam prześwietlenie i opisie jest napisane zniesienie fizjologicznej lordozy i niespojenie łuku s1.Czy jest to coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie samego opisu nie można dokładnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Przy diagnostyce należy brać pod uwagę także badanie kliniczne oraz trzeba dokładnie obejrzeć RTG kręgosłupa a także wykonać tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny kręgosłupa celem lepszego zobrazowania danego odcinka kręgosłupa. Proponuję skierować się do ortopedy z powyższym zdjęciem RTG.