Zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa

Po RTG KR C-AP+BOK uzyskałam następujący wynik: "zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa. Zwężenie tarcz międzykręgowych od C4 do C7. Przedmiotowo- mierne, krańcowo bolesne ograniczenie ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa bez obj. ubytkowych. Rtg sugeruje obecność zmiany rozwojowej na poziomie C5-C6. Rwa kulszowa prawostronna. Czym spowodowane jest to, że mam tyle schorzeń kręgosłupa w wieku 20 lat? Nie mam nadwagi, regularnie biegam. Czy zaistniałe zmiany są poważne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany świadczą o dość zaawansowanej, jak na Pani wiek, chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. W opisie wspomniano także o obecności zmiany rozwojowej. O szczegółach dotyczących dalszych metod postępowania sugeruję porozmawiać z lekarzem prowadzącym.