Silny ból w dole pleców
Pół roku temu odczuwałam siny ból w dole pleców. Ze względu na refluks nerek, który przeszłam w dzieciństwie skierowano mnie na USG jamy brzusznej. Ogólny opis nie jest nieprawidłowy, lecz widnieje "nerka prawa o wymiarach 98x49mm, kora do 18. Zaznaczona zadarta struktura narządu. Nerka lewa wym. 94x44, kora do 20, miąższ prawidłowy"., pęcherz moczowy "gmsiniecy" -taki charakter pisma, nie wiem co tu jest napisane. Nie pokierowano mnie dalej, ból na razie nie powraca. Co zrobić?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Sugeruję kontakt z nefrologiem. Zatarcie struktury korowej możę wskazywać na uszkodzenie nerki, które możę powodować dolegliwości bólowe. Mam za mało informacji aby udzielić dokładniejszych wskazówek. Ponadto sugeruję wykonać badanie ogólne i posiew moczu oraz poziomu kreatyniny w surowicy. Odnośnie opisu pęcherza nie jestem w stanie domysleć się co napisał lekarz :-/ .
Z pewnością lekarz miał na myśli zatartą strukturę nerki (może po przeszłych zapaleniach). Co do pęcherza, nie pomogę, także czasami mam problem z odczytaniem kolegów. Jednak widać lekarz nie znalazł niczego złego.