Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakażenie układu moczowego i wynik USG nerek

 Witam. w ciągu ostatnich 3 mies. 3 krotnie zakażenie układu moczowego leczone antybiotykiem. na stałe przyjmuje bisocard z powodu tachykardi zatokowej. w badaniu ogólnym moczu liczne leukocyty i erytrocyty świeże, bialkomocz. W nerce prawej liczne torbiele. w badaniu usg stwierdzono : Prawa nerka powiekszona 125-75-85 z licznymi torbielami, trzy duże śr 40 - 60 mm i kilka drobnych torbieli. kora niejednorodna i zatarta, kilka miernie poszerzonych kielichow. nerka lewa o typowej 102-42-38 wie
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z urologiem. Tak duże torbiele nerki prawej, z ciągłym zakażeniem dróg moczowych może skutkować nawet wycięciem tej chorej, zakażonej nerki jeśli oczywiście lewa nerka jest w pełni sprawna i bez znacznych zmian patologicznych. Decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć urolog po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Jak wygląda posiew moczu? Czy leczenie prowadzono zgodnie z antybiogramem? Musi być Pani pod opieką nefrologa.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy