Silny ból w klatce piersiowej a nagły spadek cukru

Kilka dni temu dostałem silnego bólu w klatce piersiowej. Dodatkowo towarzyszyło temu słabość i uczucie drętwienia nóg i rąk. Po wezwaniu pogotowia okazało się, że mam nagły spadek cukru (55mg/dl). Po serii badań pod kątem kardiologicznym wszystko wydaje się być dobrze. Badania krwi również w normie (potas i magnez w dolnej normie). Robiłem krzywą cukrową i wyszło mi na czczo 82,8 a po 2 godzinach 66,5 mg/dl. Cały czas chodzę osłabiony i zdarzają się nagłe ataki dreszczy i skoku ciśnienia.

Witam Pana,

Najprawdopodobniej ma Pan hipoglikemię reaktywną. W czasie wystąpienia hipoglikemii może wystąpić ból w klp, choć nie jest to regułą. Warto skontaktować się z diabetologiem, który zaleci Panu dodatkowe badania i zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie

dr n.med. Marek Derkacz