Silny katar i kaszel u 4-latki po szczepieniu a możliwość zarażenia innego dziecka

Witam, Mam pytanie .szwagierka podaje szczepionke swojej 4 letniej córeczce Broncho vaxom już 2 dawkę mała dostała silnego kataru i mocny kaszel ,mam pytanie czy moje dziecko przy kontakcie z kuzynką może się zarazic czy to może nie jest zarazliwe tylko reakcja na szczepionkę Pozdrawiam Agnieszka

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie i stwierdzenie infekcji. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry.