Silny świąd i uczucie poruszania się pod skórą

Witam.Od 11,2013do04,2014mialem bardzo silny swiad i czucie jakby cos ruszalo sie pod skora.Przez2miesiace mialem czerwone krostki (wysypke,sucha skora i zaden dermatolog nie potrafil mi pomoc,przepisywali emolienty ktore nic nie daly) Badania morfologii krwi nic nie wykazaly poza podwyzszonym cukrem 109,116,krzywa cukrowa glukoza pom1godz 141,po 2godz.150.Usg jamy brzusznej wykazalo powiekszona i stluszczona watrobe.Zdesperowany smarowalem sie7krotnie infectoscab i pomoglo lecz min nadal swedzi

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę unormować masę ciała stosując dietę odpowiednio dla stłuszczenia wątroby z kontrolowaną ilością cukrów prostych. Swędzenie mogło pochodzić od obciążonej wątroby.

Pozdrawiam serdecznie