Siniaki i bóle nóg po skleroterapii

Witam.miesiąc temu miałam wykonany zabieg skleroterapi, po tygodniu miałam drugi raz. Pończochy o 2 stopniu ucisku nosilam wg zaleceń przez 3 dni bez przerwy a potem doraźnie. W tej chwili minal miesiąc a mam wrażenie ze pajaczki na nogach nic nie zbledły, natomiast mam siniaki i bola mnie nogi i mam wrażenie ze robią mi się nowe pajaczki. Co ja mam brać za leki żeby wzmocnić zyly. Mam zgrubienia w niektórych miejscach.Czy mam się udać z tym do kontroli?

Witam siniaki moga się utrzymać dłużej po zabiegu. Naczynka wchłaniają się do 6 miesięcy. Rajstopy uciskowe powinna Pani nosić 2 tygodnie po zabiegu.Zawsze kontrola jest wskazana jeśli coś Panią niepokoi .

Witam
Powinna Pani zgłosić się na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg. Miejsca zgrubień należy odbarczyć, czyli usunąć nagromadzoną w nich krew, żeby przyśpieszyć gojenie. Aby zlikwidować pająki najczęściej trzeba wykonać 2-3 zabiegi, ponieważ jeżeli pozostaną jakieś miejsca " przecieku" bedą tworzyły się nowe pająki i efekt zabiegu nie będzie dobry.