Siniec pod okiem i zaczerwienienie a jęczmień

Mam sine pod lewym okiem I zaczerwienione w oku I pobolewa, czy to moze byc jezczmien? takze mam wysypke na calym ciele I swedzi a najbardziej okolice szyji I I spuchniete kostki

Aleksander Ropielewski

Mogą to być objawy jęczmienia (prosówki) jednak bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Czy to lecznicze czy też odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczne np. konsultacje.

To może być zapalenie gruczołu przyrzęsowego czyli popularnie jęczmień, ale aby potwierdzić to należałoby pokazać się okuliście. Jęczmień charakteryzuje zlokalizowany obrzęk, zaczerwienienie i bolesność powieki z charakterystyczną grudką na brzegu powieki. Swędząca wysypka na ciele i opuchnięcie kostek mogą być objawem uogólnionej pokrzywki lub innej reakcji alergicznej, ale raczej nie mają związku z jęczmieniem - proszę skonsultować się z dermatologiem lub alergologiem