Skąd bierze się niewielkie krwawienie w połowie cyklu miesiączkowego?

Witam! Mam 20 lat. Skąd bierze się niewielkie krwawienie w połowie cyklu miesiączkowego? Czytałam, że tak się czasami zdarza i nie trzeba się martwić, ale wolę się upewnić. Miałam już taki jeden cykl rok temu i teraz 2 cykle z tym krwawieniem pojawiły się pod rząd. Krew jest ciemna, jak przy końcu okresu, takie w zasadzie plamienie występuje przez 2-3 dni, w czasie owulacji. Nie mam innych objawów, nie stosuję antykoncepcji, jestem dziewicą. Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw, najpewniej przyczyną jest krwawienie około owulacyjne.