Skąd te problemy z moczem?

Mam 18 lat od 5 miesiecy mam problem moczem.Poczatkowo było to ciagłe uczucie nie oprożnionego pęcherza, ktore teraz już znikło.Teraz to bardzo częsty rozdwojony strumien, wyciek niewielkiej ilosci moczu po niewielkim czasie po jego oddaniu np przy siadaniu czy kichaniu.Po mikcji musze jakby wyciskac cewke moczową i zawsze po tym wycieka pare kropel.Mialem usg nerek , posiew moczu oraz OB i PSA , CRP wszystko w normie.Na konsultacje jestem juz zapisany jednak chcialbym sie spytac co to moze byc
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Sadze ze konieczne jest badanie urodynamiczne Ew problem może tkwić w zaburzeniach mięśni wypieraczy moczu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skąd te problemy z oddawaniem moczu?

Witam. Mam 21 lat. Zazwyczaj rano nie mogę się wysikać do końca i często muszę się nachylać do przodu, by wszystko leciało, a gdy już wydaje się, że skonczyłem - czuję, że nadal mam zapasy moczu i nadymam się, by wszystko wysikać. Zazwyczaj około 23-24 godziny idę przed snem oddać mocz, ale gdy wstaję rano, np. koło 9-10 - czuję, że bardzo chce mi się sikać i nawet nie zdążę uporządkować pokoju, muszę najpierw szybko pójść załatwić sprawę, gdzie czynność opisana wyżej zazwyczaj ma miejsce również. Nie pomijając faktu, który może być też ważny, aczkolwiek wstydliwy, zdaża mi się jeszcze onanizować... Co mi może dolegać? Jak to wyleczyć? Są może jakieś domowe sposoby? Wiem, że mają Państwo dużo podobnych listów, ale mam nadzieję, że znajdziecie czas na odpowiedz. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam.

Opisywane przez Pana dolegliwości mogą być objawem kilku schorzeń. Najczęstszym jest infekcja dróg moczowych. Chory ma wtedy uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego. Infekcja może także umiejscowić się w gruczole krokowym - w Pana wieku jest to mniej prawdopodobne, ale nadal możliwe. Częstą chorobą, którą również należy uwzględnić jest kamica nerkowa. Zdecydowanie rzadsze są choroby polegające na zaburzeniach unerwienia pęcherza moczowego - tzw. pęcherz neurogenny.

Jeśli chodzi o diagnostykę, to na początek proponowałbym badanie ogólne moczu oraz jego posiew + USG brzucha wraz z narządami miednicy mniejszej. Kiedy te badania nie wskażą jednoznacznie na źródło Pana problemów, należy wdrożyć dokładniejszą diagnostykę i specjalistyczne badania urologiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skąd biorą się problemy z oddawaniem moczu?

Witam serdecznie. Zadawałem już wcześniej pytanie na Państwa serwisie, bo miałem problem z oddawaniem moczu. Wykonałem badania, po zrobieniu kolejnych testów okazało się, że w krótkim czasie wzrósł u mnie poziom PSA. Pani ekspert zaleciła mi wykonanie kolejnych badań (USG gruczołu krokowego, badanie per rectum, biopsja gruczołu i oznaczenia chemiczne). Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Byłem u urologa prowadzącego, zalecono obserwację i ewentualną cystoskopię cewki moczowej (prawdopodobnie pod koniec marca 2012). Problemy z oddawaniem moczu mi się pogłębiają. Po tych zabiegach pojawiły się większe zaparcia i trudności w oddawaniu stolca. Przy pierwszej porannej potrzebie oddawania moczu i stolca następuje kompletna blokada. Po prawie 20 minutach napierania oddaję mocz (słaby) i stolec. Ostatnio miałem krwiste stolce. Po przeprowadzeniu w Klinice rektosigmoidoskopię jelita grubego stwierdzono w kanale odbytu hemoroidy. Po zastosowaniu Proktis-M krwawienie ustało, ale dalej problem z oddawaniem moczu i stolca pozostały.

Moje pytania: 1. Czy zabiegi chirurgiczne miały i mają wpływ na trudności w oddawaniu stolca? 2. Czy problemy z oddawaniem stolca mają wpływ na oddawanie moczu. Relacja pęcherz moczowy i kiszka stolcowa? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 72 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nie sądzę, aby przebyty zabieg miał wpływ na nasilenie zaparć. Zaparcia z kolei mogą mieć teoretycznie wpływ na oddawanie moczu (masy kałowe zalegające w jelitach mogą uciskać pęcherz moczowy oraz drogi odprowadzające mocz).

W leczeniu zaparć podstawową rolę odgrywa dieta - musi Pan spożywać dużo błonnika (warzywa, produkty pełnoziarniste, owoce, unikać pieczywa jasnego, wyrobów mącznych - ciast, klusek itp). Warto codziennie przez 2-3 tygodnie spożywać 1 łyżkę otrąb - np. zmieszanych z jogurtem naturalnym. Warto unikać pokarmów tłustych, ale używać oliwy z oliwek (działanie przeczyszczające). Można także spróbować kuracji probiotykami (Actimel lub preparaty z apteki - np. Trilac, Lacidofil). Koniecznie należy wypijać 1,5-2 l płynów. Można także przez jakiś czas spróbować stosować preparatów z apteki - np. lactulosum (1 łyżka na czczo) przez 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie,
Lek. med. Agnieszka Barchnicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty