Skąd ten ból piersi?

Hej mam takie pytanko brałam tabletki antykoncepcyjne odstawiłam je następnie pojawił się okres normalnie tak jak przy braniu a teraz znów cos się ze mną dzieje bola mnie piersi czy to znów pora na kolejny okres? no ale już w tym miesiącu wystąpiło krwawienie....co może powodować ten ból?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są dolegliwości bólowe piersi. Wówczas nie jest to zapowiedź zbliżającego się krwawienia. W przypadku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie powinno pojawić się tylko raz.

Gdyby dolegliwości bólowe piersi nie ustąpiły należy zgłosić się na wizytę do ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam