Skąd u mnie te lęki z powodu krwi?

Będę musiał oddać krew do badania. Mam 23 lata, ale mam lęki z powodu krwi. Gdy słyszę o krwi, to zaczynam się irracjonalnie zachowywać, mam lęki przed badaniem i nie jestem w stanie dać sobie pobrać krew. Istnieje jakiś lek, żeby to złagodził? Wystarczy na chwilę, jednorazowo, tylko żeby pobrać krew i potem już mi to nie będzie przeszkadzać, że boję się krwi :) Miałem już próby, żeby pielęgniarka pobrała mi krew, niestety przemożenie się, wsparcie bliskich nie pomogło, wcześniej nie przejmowałem się tym bo nie potrzebowałem badać krwi, teraz mam problem zdrowotny i badanie będzie konieczne, nie mam wyjścia i nie wiem co zrobić, żeby załagodzić te lęki, wystarczy na jeden raz tylko do badania :(

Lek. Tomasz Budlewski

Ew leki uspokajające proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego