Skąpy i krótki okres oraz zaburzenia cyklu miesiączkowego

Witam. Mam miesiączki nieregularne co 30/35/40 dni, ostatnia była po 44 dniach lecz tą która niedawno miałam po 30 co mnie dość zdziwiło że tak wcześnie i trwała ona 3/4 dni,normalnie pierwsze dwa dni były obfite i to nawet bardzo, co chwilę musiałam chodzić do łazienki, ale w ostatni dzień miesiączki była już skapa, była srednio obfita i w końcu znikła. Normalnie mam bardzo obfite miesiączki po 6/7 dni, czy to może być ciąża? Zabezpieczam się a chłopak nigdy we mnie nie skończył, ale się boję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy oraz udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.