Skierowanie na MRI głowy a wykrycie zmian w innych organach
Jesli mam skierowanie na MRI glowy to czy jak bede miala np. Guza na nerce czy lekarz to zaiwazy? Czy skupi sie tylko na tym, z zym mnie skierowali?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Radiolog przy ocenie badanie nie skupia się tylko i wyłącznie, na podejrzeniu napisanym na skierowaniu. Będzie oceniał wszystkie struktury mózgowia pod względem ewentualnej patologii. Natomiast ciężko będzie lekarzowi zauważyć cytując Panią: "guz w nerce", na podstawie obrazów badania MRI głowy. Do tego potrzebne jest badanie MRI jamy brzusznej bądź USG jamy brzusznej,
Pozdrawiam.