Skoki poziomu cukru we krwi a stres

Witam! mam pytanie odnośnie poziomu cukru we krwi. Mój brat( 23 lata) robił poziom glukozy we krwi na czczo i wyniki wychodziły mu różnie,,, raz przekroczyły normę 6,6 a na drugi dzień 4,7. czym te skoki mogą być spowodowane? czy to może być cukrzyca? czy stres wpływa na poziom cukru we krwi? bo barat wykonuje te badania do pracy i się denerwuje... bardzo proszę o dop. Oczywiście beat wybiera się do lekarza, ale jak wiadomo kolejki, a my się denerwujemy... Pozdrawiam Sylwia

W wielu przypadkach wartości glukozy na czczo są podwyższone z powodu braku odpowiedniego przygotowania do badania. Jeśli brat jest otyły i odżywia sie niezdrowo to zwiększa to ryzyko cukrzycy. Przytoczone wartości na razie nie wskazują na cukrzycę