Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skórne reakcje alergiczne na leki

Jestem kobietą. Mam 52 lata, przez 2 lata przyjmowałam *******. Po jakimś czasie na łydce z przodu utworzył mi się łuszczący się rumień (nie swędzi). Leczę się u dermatologa, pani doktor pobrała wycinek do badania (czekam na wynik), dotąd stosowane leczenie nie pomogło (stale się powiększa, czasami szczypie i pali). Mam pytanie: co to może być i czy jest możliwe, że jest to po *********. Za odpowiedź z góry dziękuję.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam!

Zmiany skórne mogą być wynikiem przyjmowania wymienionego leku. Stanowią one jedno z potencjalnych działań niepożądanych i mogą mieć różny charakter. Dobrze, że jest Pani pod opieką dermatologa i pobrany został wycinek, gdyż pomoże to w postawieniu trafnej diagnozy, a co za tym idzie, wdrożeniu skutecznego leczenia.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy