Skręcenie kolana a konieczność noszenia szyny

Witam !!! Tydzień temu miałam upadek ze schodów z małej wysokości . Doznałam urazu kończyn dolnych, w kolanie lewym duży obrzęk poniżej rzepki bolesność więzadła przy napinaniu i ucisku, staw bez płynu stabilny, obrzęk i bolesność śródstopia lewego po stronie grzbietowej. Została postawiona mi diagnoza : skręcenie kolana lewego, uszkodzenie więzadła pobocznego strzałkowego 1 stopnia, stłuczenie śródstopia lewego. JAK DŁUGO BĘDĘ MIAŁA SZYNĘ ????? POMOCY

Aleksander Ropielewski

W zależności od stanu klinicznego zaraz po urazie szynę powinno się stosować około 6 tygodni. Bardzo ważna jest szybka i odpowiednio wdrożona rehabilitacja - już od pierwszych dni po urazie.