Naderwanie kilku włókien więzadła pobocznego a bóle kolan
Witam, ok 3 mies. temu doznałem kontuzji kolana ortopeda po badaniu usg stwierdził, że to naderwanie kilku włókien więzadła pobocznego i nie stwierdza niestabilności w stawie. Dziś podczas kopania piłki wew. częscią stopy odczuwam przeskakiwanie w kolanie oraz czuje, że kolano nie jest do końca stabilne. Zrobiłem ponownie usg: więzadło poboczne piszczelowe ze zwapnieniami wzdłuż przebiegu o zmniejszonej wydolności, strzałkowe wydolne ze zwapnieniami przy przyczepie udowym. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Zwapnienia mogą wynikać ze wcześniejszego urazu. Proponuję koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.