Skrócone plamienie po miesiączce a prawdopodobieństwo ciąży

Mam pytanie dostalam okres po 26 dniach tak jak zawsze mialam plamienie tydzien to teraz mialam zaledwie 5 dni ... Z mezem uprawialam seks w dni plodnych czy jest to oznaka ciazy ??? I jeszcze jedno kiedy moge zrobic test ciazowy mimo ze jestem juz po miesiaczce...

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie jest to objaw charakterystyczny dla ciąży. Test może Pani wykonać już teraz.