Skrzeplina nie przechodząca na naczynia biodrowe

Witam , dziś odebrałam opis badania TK jamy brzusznej . Bardzo proszę o pomoc w interpretacji opisu : Aorta w dolnym odcinku poszerza się do 4,4 cm zwężając się bezpośrednio powyżej poziomu rozdwojenia do średnicy 2,5 cm . zmiany miażdżycowe w ścianie oraz skrzeplina wypełniająca półksiężycowato prawą część naczynia .Skrzeplina nie przechodzi na naczynia biodrowe . Czy tętniak w przypadku mojego ojca jest niebezpieczny ? oraz czy kwalifikuje się do operacji ? Dodam ,że ojciec ma 69 lat.

Proszę zgłosic się na konsultację do chirurga naczyniowego. Specjalista na podsatwie wywiadu, badania przedmiotowego oraz wyniku badania ustali dalsze postępowanie i wyjaśni Pani wszystkie wątpliwości.