Skrzepnięcie krwi u 18-latki a silne bóle w klatce piersiowej i duszności

Witam. Mam 18 lat i ostatnio przy pobieraniu krwi z miejsca łokciowego stwierdzono u mnie skrzepniecie krwi. Przyjmuje również tabletki antykoncepcyjne ale przed tym jeszcze występowały u mnie objawy takie jak silny klujący ból w klatce piersiowej, duszności i czasami suchy kaszel. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Dzień dobry,

Proszę jak najszybciej oznaczyć stężenie D-dimerów we krwi - jeśli będzie podwyższone proszę odstawić antykoncepcję i skontaktować się z lekarzem. Warto również wykonać dodatkowo układ krzepnięcia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz