Kłujący ból w klatce piersiowej po zatorze tętnic płucnych

Witam. Chciałam zapytać czy normalnym jest kłujacy ból w klatce piersiowej po zatorze tętnic płucnych? Zator miałam 2 lata temu. Mam 23 l. Moja pani doktor mowi że to normalne i tak już teraz będzie. Chce wiedzieć czy nic nie mogę z tym zrobić? Jest to dość uciążliwe szczególne przy zmianie pogody. Pozdrawiam Adrianna

Jeśli ból utrzymuje się stale od 2 lat, to może niestety pozostać. Jeśli ponownie pojawił się niedawno, to koniecznie proszę oznaczyć sobie stężenie D-dimerów we krwi. W przypadku podwyższonego stężenia D-dimerów- proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz