Skuteczna metoda leczenia po badaniach IgG

Uprzejmie proszę o wskazanie skutecznej metodyki leczenia. Stwierdzona diagnostyka u mnie IgG - 54,68; IgM -2,66. Przez 30 dni brałam 2 x dziennie Doxycyclina, i we wrześniu mam powtórzyć analizę- ale co dalej? U męża IgG 167,62; IgM - 3,73 (dzisiaj odebrał wynik) jeszcze bez terapii antybiotykowej. W jakim kierunku powinno iść leczenie, aby było skuteczne. Mieszkamy w Tarnowie - woj, małopolskie. Dziękujemy za wszelką informację i okazaną pomoc. Janina, Jerzy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niestety nie napisała Pani jakiej choroby dotyczy leczenie. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W pytaniu brakuje podstawowej informacji - jakiej choroby dotyczy leczenie i jakie przeciwciała zostały oznaczone.
Jeżeli pytanie dotyczy boreliozy, to leczenie przede wszystkim zależy od występujących objawów klinicznych, a nie od poziomu przeciwciał. Jeżeli na podstawie badania lekarskiego zlecony został antybiotyk, to opisane leczenie jest prawidłowe, ale dopiero po kontroli będzie można ocenić jego skuteczność w Pani przypadku.
W opisanej sytuacji należy przede wszystkim stosować się do zaleceń lekarza zlecającego badania i prowadzącego leczenie. W razie wątpliwości skonsultować można się z lekarzem chorób zakaźnych.