Skuteczność antykoncepcji przy stosowaniu spirali miedzianej i przyjmowaniu tabletek

Witam serdecznie czy stosowanie spirali miedzianej i tabletek antykoncepcyjnych w jednym czasie daje większą pewność że nie zajdzioe się w ciąże. Czy te metody nie wykluczają się na wzajem???
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zdecydowanie nie łączy się wkładki wewnątrzmacicznej z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Każda z tych metod, oczywiście pod warunkiem prawidłowego stosowania, jest na tyle skuteczna (ponad 99%), że nie ma potrzeby, by je łączyć. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.