Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wkładka miedziana

Dzień dobry.
Od 5 tygodni mam założoną wkładkę miedzianą i dodatkowo stosuję z partnerem stosunek przerywany. Jaka jest możliwość zajścia w ciąże przez preejakulat? Mam jeszcze jedno pytanie, kiedy dochodzi do jajeczkowania przy cyklu 19-20 dniowym? Czy wkładka miedziana jest skuteczna, czy mam mimo wszystko używać dodatkowo prezerwatyw?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Witam!

Wkładka miedziana działa poprzez tworzenie niekorzystnego dla plemników środowiska w macicy oraz upośledzenie ich ruchu. Ponadto jony miedzi blokują receptory dla progesteronu w błonie śluzowej macicy oraz poprzez nasilanie skurczów macicy przyspieszają wydalanie komórki jajowej.
Skuteczność wkładki wewnątrzmacicznej jest porównywalna z antykoncepcją hormonalną. Wskaźnik Pearla (mówi o skuteczności danej metody, im niższy tym lepiej) dla wkładki miedzianej wynosi 06,-0,8 a dla tabletek antykoncepcyjnych 0,2-3.

W preejakulacie niekiedy mogą znaleźć się plemniki. Wówczas jest ich niewiele i przeważnie są mało ruchliwe lub martwe. Zapłodnienie przez preejakulat jest mało prawdopodobne.

Owulacja zachodzi zazwyczaj na 14 dni przed początkiem kolejnego cyklu (pierwszym dniem krwawienia). Przy 19-20-dniowych cyklach występuje około 5-6 dnia cyklu.

Ponieważ miedziana wkładka wewnątrzmaciczna jest jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatyw i stosunków przerywanych.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy