Skuteczność pierścienia antykoncepcyjnego w pierwszych dniach po jego założeniu

Jeśli włożyłam pierścień po miesiączce(3dni) Kiedy on zacznie działać?Słyszałam że trzeba przez 7 dni zabezpieczać sie dodatkowo czy to prawda???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zaaplikowała Pani pierścień maksymalnie po 5 dniach od rozpoczęcia krwawienia to należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. W przeciwnym wypadku należy stosować dodatkowe zabezpieczenie do czasu zaaplikowania drugiego pierścienia.