Jak działają tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam pytanie jeśli przyjęłam pierwszą tabletkę dokładnie dzień po okresie czy one w ogóle działają czytałam, że jeśli przyjmie się je w 2-5 dniu cyku trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie. Ale czy w takim wypadku one w ogóle działają? Czy to może nie korzystnie wpłynąć na mój organizm?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W Opisanej sytuacji pełną skuteczność tabletek uzyskuje się po 7 dniach. Należy zatem zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez ten okres czasu. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.