Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po zabiegu pobierania wycinka szyjki macicy

Witam. W związku ze złymi wynikami badań cytologii, małam robiony zabieg w znieczuleniu ogólnym pobrania wycinka szyjki macicy oraz z jamy macicy. Od trzech lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy ich skuteczność w związku z zabiegiem się obniżyła? Byłam tak przejęta złym wynikiem z cytologii, że zapomniałam porozmawiać o tym z lekarzem. Nadmieniam, że zabieg był robiony w 18 dniu cyklu, tak więc krwawienie po zabiegu zbiegło się z miesiączką. Zażywanie tabletek kontynuowałam tak jak zwykle. Bardzo proszę o odpowiedź, czy skuteczność tabletek została zachowana? Pozdrawiam, Elka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zabieg ginekologiczny sam w sobie nie obniża skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Jeśli nie zlecono Pani przyjmowania po zabiegu jakichś antybiotyków (które mogłyby obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej), to nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!