Skutek odstawienia tabletek czy ciąża?

Witam, drugi miesiąc nie biorę tabletek. Pierwsza miesiączka pojawiła się o 1 dzień za wcześnie, w tym czasie współżyłam ze swoim partnerem bez zabezpieczenia i druga miesiączka pojawiła się o 4 dni za wcześnie.Czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą sie utrzymywać do pół roku. Jednak nie wykluczone, że w Pani przypadku może to również być efekt ciąży. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Zatem trudno powiedzieć czy zaburzenia cyklu są wynikiem ciąży, czy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam