Ryzyko ciąży po 1 dniu odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam, w środę miałam zacząć brać nowe opakowanie tabletek, jednak odstawiłam je, a w czwartek uprawiałam seks, jednak nie doszło do wytrysku. Dodam jeszcze, że kończył mi się okres. Od czasu odstawienia nie mam okresu. Czy zatem mogę być w ciąży? Dodam, że tabletki brałam 3 lata.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Szansa na ciążę po tego typu stosunku jest bardzo mała, tym bardziej, że najpewniej nie doszło jeszcze do owulacji. Dla uzyskania całkowitej pewności, po ok. 2 tygodniach może Pani spokojnie wykonać test ciążowy, którego wynik powinien być już wtedy wiarygodny. Pierwsza miesiączka może pojawić się w bardzo różnym czasie po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, cykl może być również nieregularny nawet przez 6 miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie!