Arketis a skutki uboczne

Witam. Stwierdzono u mnie depresję, biorę Arketis od 6 dni. Na początku dawka 10 mg, po zwiększeniu dawki na 20 mg, zaczęły trząść mi się ręce, pojawił się ból w klatce piersiowej i nasilenie dotychczasowych objawów. Czy to normalne skutki uboczne leku Arketis i trzeba je przeczekać czy Arketis po prostu nie jest dla mnie?? Czytałam ulotkę leku Arketis, ale nigdzie nie znalazłam tam informacji na temat tego typu skutków ubocznych. Czy powinnam natychmiast odstawić ten lek i najpierw skonsultować się ponownie z lekarzem czy jednak przyjmować go dalej a skutki uboczne po prostu przeczekać? Martwię się bo nie wiem co mam robić... Czy to normalne, że Arketis powoduje u mnie tego typu objawy? I jeśli tak to na jakie jeszcze negatywne skutki uboczne powinnam się przygotować? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam,
zdarza się, ze w początkowym okresie brania leku obserwuje się paradoksalne zwiększenie objawów, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Czasami warto także pomyśleć o wsparciu psychologa, który może pomoc w tym trudnym okresie ustalania dawki leku, bo generalnie jest to okres najbardziej wrażliwy na wszelkie niepożądane objawy. Pozdrawiam.

Bardzo ważne aby skonsultowała Pani te skutki uboczne ze swoim psychiatrą. Budowanie pozytywnej i stabilnej relacji z nim jest równie ważne a może nawet ważniejsze dla Pani leczenia niż prawidłowe dobranie leków.