Duloksetyna a skutki uboczne

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problemy ze swoim zdrowiem. Po konsultacji z lekarzem zacząłem przyjmować Duloksetynę. W związku z tym pojawia się moje pytanie odnośnie skutków ubocznych Duloksetyny. Biorę dawkę 15 mg Duloksetyny czwarty dzień i nasila mi się swędzenie oraz dreszcze, dodatkowo pojawiło się trochę problemów z sercem. Jak można to zminimalizować, kiedy minie? Czy jest możliwość, żeby te objawy przeszły same? Czy organizm w końcu "przyzwyczai" się do Duloksetyny i zacznie ona działać tak jak powinna, a skutki uboczne przestaną występować? Myślałem, czy nie powinienem zmniejszyć dawki Duloksetyny, ale nie chcę tego robić bez konsultacji z lekarzem. Nie wiem czy mam jeszcze poczekać i obserwować swoje ciało, czy zgłosić się pilnie do lekarza? Może jest jakiś zamiennik Duloksetyny, który mógłbym zastosować? Proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zdarzają się osoby nadwrażliwe na leki. W takich sytuacjach, jeżeli wystąpienie określonych objawów można JEDNOZNACZNIE powiązać z nowo zastosowanym lekiem i nie ustępują, należy poinformować lekarza, który lek zlecił. Jeżeli ten lekarz dopatrzy się jakiegokolwiek związku wystąpienia nowych objawów z rozpoczęciem przyjmowania określonego leku, wówczas może go zastąpić innym lekiem o podobnym działaniu lecz o innym składzie chemicznym.

Witam!
Duloksetyna tak jak większość blokerów przekaźników nerwowych zaczyna działać po 2-4 tygodniach. Objawy uboczne mogą pojawić się wcześniej. Panu zastosowano bardzo niską dawkę? Można do tego dołożyć sporadycznie jakiś uspokajacz ziołowy, a najlepiej zgłosić się do lekarza, który ten lek zaordynował.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.