Difenhydramina a skutki uboczne

Dzień dobry. Od ponad pół roku regularnie zażywam na sen difenhydraminę. Doskonale mnie usypia, jednak boję się o skutki uboczne codziennego stosowania tej antyhistaminy, czy powinienem przestać ją zażywać, czy też nie ma nic w tym ryzykownego? Czy difenhydramina jest wyborem jeśli chodzi o leki na sen? Tak jak wspomniałem, działa na mnie dobrze, ale nie wiem, czy stosowana długotrwale nie przyniesie jakichś negatywnych skutków. Bardzo proszę o informację, jak długo można stosować difenhydraminę jako lek na sen i jakie grożą skutki uboczne, jeśli będę ją stosował za długo? Czy od difenhydraminy można się uzależnić? Może powinienem zastosować jakiś zamiennik, który będę mógł bezpiecznie brać przez dłuższy czas? Może są jakieś leki na sen, które działają na podobnej zasadzie jak difenhydramina i można je stosować długotrwale? Bardzo proszę o pomoc i poradę, co powinienem zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witam,

Sama difenhydramina, jako lek przeciwhistaminowy I generacji działa nasennie niejako w ramach swoich "skutków ubocznych". Nie jest to typowy lek stosowany w terapii zaburzeń snu. Zasadniczo nie powinno się podczas jej przyjmowania prowadzić pojazdów czy spożywać alkoholu.
Wydaje mi się jednak, że w sytuacji konieczności regularnego przyjmowania leku pomagającego zasnąć należy zgłosić się do lekarza w celu diagnostyki zaburzeń snu.
Pozdrawiam.

Witam,

difenhydramina nie powinna być stosowana jako lek nasenny. Radziłbym zamianę na hydroksyzynę- lęk uspokajający, który ma działanie nasenne w podobnym co difenhydramina mechaniźmie.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl