Skutki uboczne po zabiegu kriopolizy

Dzień dobry, chcę zapytać o uboczne skutki dla zdrowia (np. stłuszczenie wątroby, zatory lub inne) po zabiegu kriolipolizy, który polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych, ich uwolnieniu oraz wydaleniu.

Najczęściej spotykane objawy niepożądane po zabiegu kriolipolizy to: przemijające zaburzenia czucia, wybroczyny, siniaki, ból. Objawy są słabo nasilone i przemijające. Jest jedno doniesienie o przypadku paradoksalnego powiększenia się obszaru leczonego - objaw niezmiernie rzadki. Nie ma doniesień na temat zatorów tłuszczowych. Komórki obumierają po zabiegu a następnie resztki są oczyszczane przez organizm powoli w ciagu paru miesięcy. W badaniach nie stwierdzono zwiekszonego poziomu enzymów wątrobowych oraz lipidów we krwi.