Słaba akcja serca i problem ze wzrostem płodu w 9. tygodniu ciąży

Witam, jestem w ciązy ostatnią miesiaczkę mialam 17 lutego czyli wychodzi 9 tydzień ciaży. dwa tyg temu mialam robione usg i wyszlo ze jest 6 a powinien byc 8 i dwa dni temu rowniez mialam robione usg i wyszedl nadal 6 tydzien. Do tego jest bardzo slaba akcja serca. Lekarz powiedzial ze ciąża nie rosnie. I ze moze dojsc do poronienia. czy moze sie stac tak ze jednak sie mylil i ciaza zacznie rosnac?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, bez dostępu do wyników badań nie można w jakikolwiek sposób odnieść się do rokowań. Sam fakt, ciąża jest o 2 tyg. "młodsza", niż wynika to z daty ostatniej miesiączki o niczym jednak nie przesądza, bardziej niepokoi natomiast brak zmian w ciągu kolejnych 2 tyg. W obecnej sytuacji należy zastosować się do zaleceń ginekologa i powtórzyć USG, możliwości poronienia nie można jednak wykluczyć.