Śladowe ilości krwi w stolcu i 15-miesięcznego dziecka

Witam. Mam 15 miesięcznego syna, który od 4 dni ma biegunkę. Byliśmy u pediatry który po wykonaniu badań krwi i moczu nie doszukal się strasznych anomalii (w wyniku krwi białko c reaktywacja wyniosło 61,80 mg/l na dopuszczalne 5,00). Do tej pory syn miał gorączkę tylko pierwszego dnia ale dzisiaj na 4 dzień zauważyłam śladowe ilości krwi w stolcu. Nadmieniam źe dziecko w ciągu dnia ma apetyt a biegunki zaczynają się późnym popołudniem. Co mam dalej robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się krwi w stolcu wymaga wdrożenia diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza pediatry.