SLI i pociąganie noskiem u dziecka

Witam. Synek 5 lat ma stwierdzone SLI,od 2 miesięcy przyjmuje Nootropil przepisany przez lekarza neurologa. Od pewnego czasu zauważyłam, że syn chrząka jak świnka i pociąga nosem choć kataru nie ma, a potem kaszle. Robi tak niemal co chwila i nie kontroluje tego. Kataru nie ma , bo nic nie wydmuchuje. Zaczyna mnie to strasznie drażnić. Stosowałam wodę morską do noska, ale nic nie pomaga. Czy jest to alergia, tiki, a może skutki uboczne stosowania Nootropilu. Mamy kotkę która jest u nas 8 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę by były to działania uboczne leku, proszę udać się z dzieckiem do pediatry który po badaniu dziecka zaleci ewentualne dalsze postepowanie. takie objawy mogą być objawem alergii, ale raczej na alergeny wziewne, jeśli do tej pory dziecko miało stały kontalt ze zzwierzętami i nie było podobnych objawów