Ślina połączona z krwią w jamie ustnej

Witam! Od pewnego czasu, budząc się rano, mam w jamie ustnej ślinę połączoną z krwią. W zależności od dnia ślina jest różowa, czerwona a czasami nawet brązowa. Towarzyszy temu dość dziwny i niesympatyczny zapach z ust. W ciągu dnia nie mam takiego problemu, zawsze rano po nocy czy też w trakcie nocy, gdy się przebudzę. Jest to problem bardziej stomatologiczny czy jednak coś poważniejszego?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

proszę się skonsultować z lekarzem stomatologiem periodontologiem on na podstawie badania klinicznego i wykonanych zdjęć rtg pomoże w wyborze włąściwego postępowania - tymczasem proszę stosować płukanki z Eludrilu w rozcieńczeniu 1 do 3 z wodą przez okres maksymalnie 2 tygodni a także miejscowo Elugel nanoszony palcem na granicy zębów i dziąseł po wieczornym myciu zębów - oba preparaty dostępne w aptekach
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinien Pan rozpocząć poszukiwanie przyczyny u lekarza dentysty - periodontologa. Przeprowadzi dokładną diagnostykę, a w razie konieczności skieruje Pana do innego specjalisty.