Śluz z krwią i obawy przed ciążą

Dwa miesiące temu miałam stosunek z mężem, było to w przerwie 7-dniowej, bo stosuję tabletki, i właśnie w sobotę kochaliśmy się z prezerwatywą, ale ona pękła, a w niedzielę dostałam okres. Pierwsze dwa dni był słaby - śluz z krwią, a następnie już normalny. Oczywiście zrobiłam dwa testy podczas tego okresu i dwa już po okresie. Wyszły negatywnie, no i normalnie zaczęłam kolejne opakowanie. Gdy nadeszła 7 dniowa przerwa, to przed miesiączką znowu zrobiłam 2 testy, które były negatywne. Dodam, że ten okres w ogóle był bardzo słaby, praktycznie tylko śluz z małą ilością krwi i brązowe plamy, a ostatniego dnia była to raczej różowa krew, oczywiście podczas tego plamienia zrobiłam znów dwa testy – negatywne – i po plamieniu też 2 testy i też negatywne. Dodam, iż boli mnie żołądek i czuję w nim pieczenie, i bierze na wymioty, czuję okropne pieczenie w piersi. Proszę powiedzieć, czy jest możliwość w takiej sytuacji, że jestem w ciąży???
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Każda obecność krwi w trakcie 7-dniowej przerwy jest krwawieniem z odstawienia. Miesiączki u kobiet stosujących, jak również nie stosujących antykoncepcji hormonalnej, nie zawsze wyglądają tak samo i mogą być zarówno bardzo obfite jak i bardzo skąpe. Krwawienie to krwawienie!
2. W czasie 7-dniowej przerwy działanie antykoncepcyjne tabletek jest pełne, więc fak, że prezerwatywa pękła nie ma najmniejszego znaczenia - i tak stosowali Państwo skuteczniejszą metodę (zakładam, że nie zapomniała Pani o przyjęciu żadnej tabletki z pierwszego tygodnia nowego opakowania i 3 tygodnia przed przerwą).
3. Nie rozumiem dlaczego uważa Pani, że jest w ciąży (zwłaszcza po wykonaniu tylu testów ciążowych). Bardziej prawdopodobne, że bóle żołądka wynikają np. z choroby wrzodowej (bo chyba ma Pani bardzo dużo stresów) niż z ciąży...
4. Na przyszłość odradzam wykonywanie testów ciążowych w kilka dni po stosunku - wiarygodny wynik można uzyskać dopiero od 10 dnia po ewentualnym zapłodnieniu.