Jak brać następne opakowanie?

Mam 20 lat, od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Podczas ostatniego opakowania zostały popełnione jednak błędy w stosowaniu (tabletka z 2 tygodnia przesunięta o 15 h i z 3 tygodnia o 17 h), stosowana była dodatkowa metoda antykoncepcji w postaci prezerwatywy, jednakże raz zdarzyło nam się, że pękła, jednakże przed wytryskiem. Test ciążowy został zrobiony po 16 dniach od stosunku i wyszedł negatywnie, tak więc moje pierwsze pytanie brzmi, czy test po tylu dniach jest już wiarygodny? Chciałabym się również dowiedzieć, jak przyjmować następne opakowanie, jestem podczas 7-dniowej przerwy. Mam się dodatkowo zabezpieczać przez cale opakowanie, czy tylko przez pierwsze 7 dni, a może wcale? Proszę o pomoc.

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opóźnienie w zażyciu tabletki dłuższe niż 12 godzin należy potraktować jako pominięcie tabletki. Chyba najlepiej by było, gdyby skontaktowała się Pani ze swoim ginekologiem, ale prawdopodobnie warto by było skrócić 7-dniową przerwę i rozpocząć jak najszybciej nowe opakowanie. Producenci tabletek nie podają, co należy zrobić w przypadku pominięcia aż dwóch tabletek... Dobrze byłoby stosować prezerwatywę co najmniej przez 7 dni zażywania tabletek z nowego opakowania. Dla większej pewności może Pani stosować kondom przez cały następny cykl.

Pozdrawiam!