Śluz z zatok zaklejający nos

Śluz z zatok zakleja nos. Nie jestem w stanie wydmuchac i rozpuścić lekami. Co zrobić? Od 3tyg wallcze z zatokami/przeziebieniem, aktualnie 2 antybiotyk, stosuje klindamycyne 30tab. Ilosci sluzu sa gromne. Nos jest zaklejony. Proosze o pomoc co robic? Plukanki z soli nie pomagaja. Xylomethazolinaa nie dziiala. Obawiam sie iz zaschnie to w. Zatokach! Bo nos juz jest "zaspawany" w glebi. Dosszlo do zapallenia podniebienia gdyz ogromny "balon" sluzu z zatok zostal z bolem! Wypchniety do gardła.

Zbadaj się dokładnie u dobrego laryngologa, chirurga głowy i szyi i nie kłam. Nos masz zawalony już od lat! Chyba trzeba zoperować skrzywioną przegrodę nosa? Tam trzeba dłuta młotka i kleszczy a nie Xylometazolinu?