Śluz zabarwiony na różowo pomimo zażywania leku Duphaston

Staram się o dziecko. 1ciąża zakończyła się niepowodzeniem 3mies. temu, od początku były plamienia i leki nie pomogły. Ostatnia miesiączka07.11.Owulację miałam20.11 i wtedy też się staraliśmy.Od22.11 zgodnie z zaleceniami lekarza biorę Duphaston 2x1 przez10 dni. Już po 1 tabl. po ok.10 godz. zauważyłam śluz zabarwiony, taki jakby różowy kolor.Czy to normalne, że mimo zażywania leku mam taki śluz?jaka może być przyczyna?czy lek nie wywoła okresu mimo, iż jest zażywany w razie ewentualnej ciąży?

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwa reakcja na stosowanie duphastonu i nie ma powodu do obaw. W przypadku wystąpienia krwawienia prosze skontaktować się z ginekologiem.