Śluzak śródmięśniowy w rozpoznaniu histopatologicznym

Mam rozpoznanie histopatologiczne: Myxoma intramusculare. IHC: CD34+, SMA-, desmina-, EMA ogniskowo słabo+, S-100-. Nie ma pewności co do doszczętności resekcji. Proszę o szybką interpretację. Dziękuję.

Myxoma intramusculare. IHC: CD34+, SMA-, desmina-, EMA ogniskowo słabo+, S-100- - Oznacza po polsku: Śluzak śródmięśniowy. Skróty obok rozpoznania łacińskiego oznaczają występowanie (+) lub nie (-) odpowiednich receptorów, które potwierdzają rozpoznanie zasadnicze. Śluzak jest to rzadko występujący, nietypowy nowotwór, charakteryzujący wytwarzaniem dużej ilości śluzowej i galaretowatej substancji. Śluzak jest rzadkim nowotworem łagodnym. Występuje 2 razy częściej u mężczyzn. W przeciwieństwie do większości nowotworów, śluzak nie przerzutuje ani drogą naczyń krwionośnych, ani chłonnych. Leczeniem jest operacyjne usunięcie w całości treści ze śluzaka i samego śluzaka. W czasie zabiegu śluzak musi zostać usunięty w całości i nie może dojść do rozprzestrzenienia substancji śluzowej, ponieważ dojdzie do wznowy nowotworu.