Wynik rozpoznania guzka tkanki podskórnej u 1,5-miesięcznego dziecka

w tkance podskórnej częściowo otorebkowany myofibroblastyczny guzek z centralną martwicą i pyłowymi zwapnieniami,o fenotypie odpowiadajacym Cranial fascitis.Marginesy chirurgiczne wątpliwe.IHC; EMA(-),CD31(-/ ),CD99(-),SMA( ),CD34(-),S100(-/ ),Ki67( /-),CD68( /-)LCA(-/ ),CD10(-/ ),DESMINA (-) .Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego rozpoznania bo jeszcze 3 tygodnie przed nami do wizyty u chirurga. Z góry dziękuję za pomoc .Dziecko ma 1,5 miesiąca i w grudniu miało operację .

Witam,
proszę nie wpadać w panikę z powodu wpisu powyżej. Opisywana zmiana jest rzadką zmianą, ALE łagodną występującą wyłącznie u dzieci poniżej 6 roku życia. Najczęściej przybiera postać zmiany w postaci guzka wyczuwalnej w tkance podskórnej w obrębie głowy. Uważa się, że przyczyną jej powstania może być uraz tej okolicy (jakikolwiek).
Nie zmienia to oczywiście faktu, że dobrze by było, aby taką informację uzyskali Państwo również od swojego chirurga leczącego a nie drogą internetową, więc proszę z nim się skontaktować. Pozdrawiam