Spadek cukru poniżej normy

dzien dobry mam pytanie odnosnie spadku cukru mam 69 norma jest 70 czy mam sie martwic dziekuje

Witam Panią,

Na razie nie ma Pani powodu do zmartwienia. Gdyby jednak występowały u Pani spadki stężenie glukozy we krwi o większym nasileniu i dające objawy kliniczne, to warto udać się do lekarza celem wykonania dodatkowych badań. Według jeszcze do niedawna obowiązujących podręczników do diabetologii hipoglikemia wg definicji, to stęzenie glukozy < 55 mg/dl, choć objawy hipoglikemii mogą pojawić się już przy wyższych wartościach glukozy we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz