Silne zmęczenie, bóle głowy, osłabienie oraz pomiar poziomu cukru we krwi

Dzień dobry. Kobieta , 23 lata. Od kilku dni bardzo źle się czuję: silne uczucie zmęczenia, bóle głowy , bardzo mocne osłabienie skutkujące bezsilnością ruchową. Ogólne badanie moczu i krwi - w normie. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził lekkie niedocukrzenie. Obecnie pomiar poziomu cukru przez kilka dni : przed posiłkiem : 74-86 ; a do 2 godzin po jedzeniu : 115-125. Nadal czuję się bardzo słabo. Proszę o poradę jak dalej postąpić ? W jakim kierunku dalej się badać ?

Wartości glikemii (poziomu cukru) ma Pani prawidłowe. Hipoglikemia, czyli "niedocukrzenie" według obecnie obowiązującej definicji, to stężenie glukozy poniżej 70 mg/dl. Proszę udać się do zaufanego lekarza, który Panią dokładnie zbada, zbierze wywiad i zaleci odpowiednie postępowania. Bez dokładnego wywiadu i badania w takich przypadkach trudno jest stawiać precyzyjne diagnozy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz