Spadek LYMPH i NEUT oraz podwyższony poziom LYPH%

witam zrobiłam morfologie i martwi mnie spadek LYMPH 1,6 i NEUT 1,2 , LYPH% jest podwyższone 51,1. Pół roku temu te same wyniki odbiegały od normy (choć nieco mniej). W badaniu z przed roku tylko LYMPH% było podyższone. Badania wykonuję profilaktycznie i zauważyłam pogarszanie się tych parametrów, pozostałe w normie, czy mam się czym martwić? pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Bez odniesienia tych parametrów do całej morfologii nie można ich zinterpretować. Podwyższony poziom limfocytów może być spowodowany infekcją wirusową. Jeśli wyniki są dla Pani bardzo niepokojące i widzi Pani pogorszenie wyników badań proszę porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam