Wyniki morfologii u 20-latka

Dzień dobry, chciałbym się zapytać o wyniki moich badań. Morfologia krwi: Wszystko w normie oprócz LYMPH%=47,9 NEUT%=41,9 LYMPH=3,0 NEUT=2,6 MXD=0,6. Rozmaz mikroskopowy: Pałeczkowate 1%; Podzielone 40%; Kwasochłonne 4%; Limfocyty 50%; Monocyty 5%. Biochemia: AlAT 30,5; AspAt=26,5; Bilirubina całkowita=1,41 (norma do 1,2) [Dodam, że stolec ostatnimi czasy jest dość jasny, w kolorze gliniastym]. Zdarzyło się 3 w ciągu ostatnich 3 miesięcy, że powiększał mi się węzeł chłonny na 2,3 dni.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można odnieść się do powyższych wyników. Konieczne jest udanie się do lekarza zlecającego powyższe badania. Po bezpośrednim badaniu oraz poznaniu dodatkowych objawów będzie można określić odpowiednie postępowanie. Prawdopodobnie podwyższone są limfocyty, co może wskazywać na infekcję wirusową, ale także na przewlekła infekcję bakteryjną. Proszę udać się do swojego lekarza.